Saten Parçalar Nasıl Kombinlenmeli?

Saten Parçalar Nasıl Kombinlenmeli?

Saten Parçalar Nasıl Kombinlenmeli?

Saten parçalar moda trendleri sayesinde sadece özel davetlerin en gözde parçası değil, aynı zamanda gündelik giyimin de vazgeçilmez bir unsuru. Bu sayede gündüzden geceye saten parçalardan oluşan kombinler yapabilirsin. Özellikle şık ofis görünümlerinde yoğun ilgi gören saten gömlekler, dökümlü ve hafif parlak renkleriyle diğer kombin parçalarını da öne çıkarmana yardımcı olur. Ancak ister ofis ister özel davet kombini olsun saten parçaları kombinlerken kumaş uyumu, renk eşleştirmesi ve stilini öne çıkarması oldukça önemlidir. Bununla birlikte saten gömlekler, elbiseler ya da eteklerle artık spor kombinler yapman da mümkün. Çünkü spor, klasik, bohem, retro ve diğer tüm stillerde saten şıklığı elde edebilirsin.

Micro Trend: Saten Elbiseler

Saten elbiseler önceleri tek başına giyilebilen bir kombin ögesi değildi. Daha çok üzerine yapışan ve rahat hareket etmene izin vermeyen kıyafetlerin altına giyilir ya da iç gösteren elbiselere eşlik ederdi. Ancak saten slip elbiseler moda trendlerine yeni bir soluk getirdi. Çünkü saten slip elbiseler, askılı, uzun ve yırtmaçlı tasarımları, canlı renkleriyle artık yaz havasını yansıtan parçalardan biri. 1990'lı yıllardan beri moda ögelerinden biri olarak kabul edilen saten elbiseleri sen de kombinlerinde kullanabilir, hafif, rahat ve şık görünümler oluşturabilirsin. Şeker pembesi, uçuk sarı, mint yeşili gibi renklerin yanı sıra çok yönlü siyah saten elbiseler de seçeneklerin arasında. Hoş bir sandalet tercih ederek zahmetsiz kombinler elde edebileceğin saten elbiseleri gardırobuna dahil ederek hem gündelik hem de iş çıkışı tekrar hazırlanmana gerek bırakmayan parti görünümlerine imza atabilirsin. Tabii ki diğer saten parçalarla da aynı etkiyi yaratabilirsin. Örneğin saten bluz ve saten etek kullanabilir kendi takımlarını oluşturabilirsin.

Saten Elbise Modellerini Keşfet!

Saten Gömlek Kombinleri Nasıl Yapılır?

Saten gömlek, şık ve kombinlenmesi zor görünen bir parça olsa da aslında çok yönlü kullanılabilecek gardırop ögelerinden biri. Çünkü keten, pamuklu, poplin ya da viskon gömlek gibi hemen her kombine uyum sağlamayı başarır. Örneğin kumaş pantolonlarla klasik ve ciddi bir kombin yapmanı sağlayan saten gömlek aynı zamanda jean pantolonlarla da kullanılabilir. Böylece saten gömlek ve pantolon kombini konusunda özgür hissedebilirsin. Çünkü saten pek çok kumaşla uyum sağlayabilen bir malzemedir ve bu parçalara bir de stil eklendiğinde eşleştirmen daha kolay olur. Örneğin son zamanlarda hemen her üründe rastlanan oversize kalıplar saten gömlek modellerinde de mevcut. Bu sayede salaş siyah saten gömlek kombinleri yapabilirsin. Ayrıca siyah saten gömlek kombinleri söz konusu olduğunda dar parçalara da yer verebilirsin. Dar jean pantolon, inci renginde saten gömlek ve nude tonlarında bir stiletto oldukça çekici bir görünüm oluşturabilir. Daha gündelik saten kombinler için stiletto yerine loafer ya da alçak topuklu bir sandalet de olabilir.

Saten Ürünlerimizi Keşfet!

Saten Parçalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Saten yumuşak ve parlak dokusu sayesinde lüks hissettiren kumaşların başında gelir. Bu nedenle saten elbise, gömlek, etek, pantolon ya da şort gibi parçaları kombinlerken dikkat etmen gereken bazı püf noktalar var. İşte saten parçaları kullanırken ideal görünümü oluşturman için dikkat etmen gerekenler:

Saten pantolon modelleri, bol paça, yırtmaçlı, kısa paça ya da çok desenli modellerden oluşur. Bu nedenle saten pantolon seçiminde vücut tipin, giyim stilin ve kombinin diğer parçalarını göz önünde bulundurman gerekir. Saten etekler de elbiseler gibi son derece rahat parçalardır.

Saten etek kombinleri ise sandaletten terliğe, çizmeden bota, spor ayakkabıdan loafera kadar hemen her ayakkabı ile giyilebilir. Böylece saten etekleri dilediğin zaman kullanabilirsin. Saten gömlekler genellikle etek ya da pantolonla eşleştirilir. Ancak istersen şort, kapri ya da tulum modelleriyle de giyebilirsin.

Saten gömlek ve pantolon kombinleri söz konusu olduğunda ise gömleğin aksesuarları, rengi ve desenlerine dikkat etmen yeterlidir.

Sen de saten kumaşların konforunda ve şık görünümünden yararlanmak istersen Quzu koleksiyonlarında yer alan saten parçalara ve uyumlu kombin ögelerine sahip olabilirsin.

 

Etiketler: Saten Kombinler Saten gömlek Saten pantolon modelleri Saten elbiseler Saten etek kombinleri Saten şıklığı Siyah saten gömlek kombinleri, Saten parçalarda dikkat edilmesi gerekenler, Saten gömlek ve pantolon kombini

Son Blog Yazıları

  • Quzu Yeni Sezonun’da Trend Parçalar!

    Quzu Yeni Sezonun’da Trend Parçalar!

  • Quzu SS24 Quzu Hotel Olarak Karşınızda!

    Quzu SS24 Quzu Hotel Olarak Karşınızda!

  • Spor Şıklığın Anahtarı Jogger Pantolonlarla Rahat ve Şık Kombinler

    Spor Şıklığın Anahtarı Jogger Pantolonlarla Rahat ve Şık Kombinler